| cojosal a întrebat:

Va salut,
Am o problema cu sistemul meu Pc, am cumparat un ssd pentru performanta, toate bune aici. Daca tot l-am demontat am zis sa il curat si sa schimb si pasta de la procesor si placa video, problema este ca nu mai porneste monitorul deloc, primeste semnal dar nu intra in windows. Am verificat toate componentele din nou, toate sunt instalate corect si functioneaza toate. Cateva sugestii sau sfaturi?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La placa video e problema, verifică contactele, slotul etc

| cojosal explică (pentru sierra1):

Am verificat, placa video functioneaza!

| sierra1 a răspuns (pentru cojosal):

~nu mai porneste monitorul deloc, primeste semnal dar nu intra in windows~

ciudat, n-ai nici o imagine?

| cojosal explică (pentru sierra1):

Nu imagine, am incercat cam tot, am schimbat cabluri, am pus alta placa si nimic. Ma gandesc la rami sau placa de baza sa fie problema!

| sierra1 a răspuns (pentru cojosal):

Numa' că le iei pe fiecare la rând...