| Denis123456 a întrebat:

Va salut prieteni mei TPU,de o vreme bateria mea de la telefon rezista foarte putin,recunosc m-am jucat de multe ori cu telefonul' in priza, cred ca si asta are legatura, dar ce as putea face sa revina la normal? sa o schimb? daca da cat costa o baterie pentru Samsung S6? dau funda. (nu am avut probleme cu scurgeri din baterie)

6 răspunsuri:
| Jugar-Serban_Daniela_1994 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o schimbi, o baterie de Samsung S6 poate costa: 54 de lei, iar originala este 153 lei de la e-mag.ro

| BroascaCuElice a răspuns:

Schimba bateria

| TheKingBacca a răspuns:

Cam toate telefoanele din seria "S" au problema cu mm-qcamera-daemon. Practic e un proces facut de catre procesor care intotdeauna iti lasa camera deschisa si iti consuma bateria.
Intra in setari, du-te la baterie si vezi daca gasesti acel proces, daca da iti recomand sa dai un reset la telefon sau sa schimbi versiunea de Android, daca nu inseamna ca e complet vina bateriei.

| ChristianKalman a răspuns:

Eu am scăpat de problema asta pe un S7Edge după ce am dat o revenire la setările din fabrică. happy

| Denis123456 explică (pentru TheKingBacca):

Nu gasesc procesul respectiv.