| mada1199 a întrebat:

Vărul meu a venit cu laptopul lui la mine și cred că am încurcat încărcătoarele între ele, știe cineva cum aș putea să îmi dau seama care e care? Ambele sunt Asus și sunt destul de asemănătoare.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă și tu așa: din-oceanu-pacific-a-ieșit-un-peste-mic-și-pe-coada-lui-scria-,,,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea poti, daca au aceelasi voltaj si putere, ar trebui sa fie ok. Vezi o data, poate asa, in functie de care este mai nou, ati putea sa va dati seama.

Vezi si:
https://www.quora.com/......ch-is-mine

| anonimg a răspuns:

Încărcătoarele nu se uzează, ci doar bateriile (acumulatorii). Deci acestea de pe urmă sunt importante.
Contactează Asus Romania: https://www.asus.com/ro/support/callus/
(Dai clic pe "Laptopuri" și îți va apare numărul de telefon).

| LPCTSTR a răspuns:

Pe laterale sau undeva gasesti un sticker cu seria care ar trebui sa fie asemanatoare cu cea de pe spatele laptopului.
In caz contrar, te uiti la eticheta cu voltajul/amperajul la iesire pentru fiecare acumulator, iar daca sunt identice, trageti la sorti cine pastreasa care acumulator, caci ambele sunt la fel.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Simplu care are laptopu mai performant are amperajul mai mare la incarcator, amperajul se noteaza cu A deci dupa volti adica V trebuie sa ai amperajul adica A

| Nandor a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe transformator modelul