| LaviniuA a întrebat:

Voi ce ad blocker folositi pentru Chrome? Eu folosesc "AdBlock - best ad blocker".
Imi placea ca imi scotea toate reclamele de la Youtube.

Insa de cateva zile imi apare o notificare cand intru pe Youtube, ca trebuie sa dezactivez ad blockerul. Si nu imi incarca videoul daca nu il dezactivez sad apoi imi baga reclamele sad

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste browser-ul Mozilla Firefox, cu Adblock Plus.
Evident, sub Linux (Ubuntu, Mint, etc.).winking

| RAY a răspuns:

AdBlock și ublock, încearcă YouTube premium e gratis o lună, vrei un program de descare muzica de pe YouTube?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Brave Browser. Atit.

| VoidEternal a răspuns:

Foloseste browserul Brave. Are ad blocker inclus.

| LaviniuA explică (pentru VoidEternal):

M-am obisnuit cu Chrome. Trebuie sa fie o solutie, nu se poate sad

| VoidEternal a răspuns (pentru LaviniuA):

Youtube a inceput sa lupte cu adblockerele, si au suficienta tractiune incat sa nu le pese daca lumea se revolta. Probabil ca vor aparea ad-blockere noi, pe care Youtube o sa le blocheze la randul lor si tot asa, un joc nesfarsit de-a soarecele si pisica.

Solutii vor fi mereu, depinde cat de mult timp esti dispusa sa pierzi incercandu-le, schimbandu-le si asa mai departe.

Un browser e un browser, e un browser, e un browser, majoritatea sunt bazate pe chromium deci din punct de vedere functional toate sunt 90% identice fie ca vorbim de opera, firefox, edge sau brave.

Eu momentan sunt multumit cu brave, il folosesc inclusiv pe telefon, iti permite sa faci playback cu ecranul oprit, si nu ai ad-uri. E cea mai buna solutie momentan.

| mastadont a răspuns:

Încearcă ublock origin, eu pe ăsta îl folosesc și încă nu am reclame pe Youtube, sper să țină.

| TheGentleman a răspuns:

Nu ai ce face, singura variantă este să te abonezi la Youtube Premium. Aia e. Vremea Adblockerelor se apropie de final.

pentru siguranță, abonează-te și la Bitdefender. Nu îți intră viruși sau programe malițioase nici să vrei. În plus, poți proteja până la 5 device-uri, inclusiv telefonul mobil

| Darius50boss a răspuns:

YouTube premium are mai multe opțiuni

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Vor să facă bani băieții de la YouTube, nu e ca și cum nu fac deja câteva zeci de miliarde de dolari pe an.

https://www.profit.ro/......r-21367305

Însă consolarea e că prin reclame sprijini vloggerii favoriți, eu oricum nu folosesc niciun AdBlock.

| LaviniuA explică (pentru CuStimaSiRespect):

Nu li se monetizeaza cand ai ad block?

| NLS a răspuns (pentru LaviniuA):

Exact.
Din acest motiv, eu de 3 ani nu foloseam AdBlocker pe Youtube.

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru LaviniuA):

Păi nu, fiindcă nu au ce să li se monetizeze creatorilor de conținut dacă reclamele nu ajung la publicul țintă.
Dar e adevărat că reclamele ajung să fie din ce în ce mai agasante.