| TheGrooveStreet a întrebat:

Vreau sa fac overclock la o Nvidia 8400GS 512, Temperatura ei actuala este de 46 grade C, imi spuneti si mie pas cu pas ce ar trebui sa fac? Si as vrea sa ii fac un overclock astfel incat sa fie mai buna si sa nu risc sa se strice.

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu merita, e o placa video depasita si slaba. Cea mai viabila solutie e sa o schimbi. Chiar daca ii faci overclock probabil nu o sa se simta.

| m4them4tic a răspuns:

Recomandarea mea e sa stai cuminte, nu e foarte simpla operatiunea de overclocking.Vei ajunge sa iti doresti un PC nou doar pentru ca "asta de acu" nu o sa stii ce are de nu functioneaza ca inainte.