| Fernando9Torres a întrebat:

Vreau sa incep sa invat bazele pentru programare(mai exact python). De unde as putea sa incep?(deocamdata un curs iese din calcul, poate in viitorul apropiat)?
As vrea alte siteuri in afara de Codecademy happy

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Degeaba începi cu Python dacă nu știi bazele programării și ce se întâmplă în spate. Începe cu clasicul C. Avem o chestie mișto care se cheamă internet...

| Fernando9Torres explică (pentru Frank51):

Știi de ce am scris pe grupul asta? Sa economisesc timp in căutarea unor informații utile de internet(spre surprinderea ta "Internetul" asta este destul de mare
2. Am habar cât de cât despre partea asta( Line command & Git)
3. Site ul asta e făcut pentru întrebări, ținând cont ca răspunsul tău e total pe lângă fata de ce am întrebat eu, de ce ai comentat totuși?

| Frank51 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Ești mișto rău, n-am ce zice. Nu ai specificat ce știi și ce nu știi, ai spus că vrei să înveți bazele, ceea ce denotă că încă nu ai început. Ți-am dat 2 sfaturi, 1 să începi cu C, 2 să te folosești de cea mai bună și simplă modalitate de învățat. Abia când ești la nivel înalt ai nevoie de altă stimulare( ajutor din partea altor programatori, cursuri plătite, șamd). Poate ne spui acum că de fapt ești programator și profesor de info, mai trebuie să aflăm ceva?