| DavidB123 a întrebat:

as vrea sa ma apuc sa invat programare de la zero si sa urmez o facultate dar nu stiu de unde sa incep. Poate imi puteti oferi anumite carti/siteuri de unde as putea sa invat, multumesc in avans!

Răspuns Câştigător
| Sukine a răspuns:

Pe site-ul Wellcode iti poti pune baza in C++. Acolo am invatat si eu bazele programarii (primul modul e gratis) si apoi am incaput sa caut si sa invat singura de absolut oriunde sau orice articol prindeam.
PS: zice cea care e la socio-umane si se apuca de info laughing

| DavidB123 explică (pentru Sukine):

Mersi foarte mult o zi buna sa ai!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sololearn, W3Schools si Tutorialspoint sunt bune pentru inceput. Pentru inceput nu e important limbajul decat daca ai un proiect in minte. Daca nu ai un proiect in minte, invata orice limbaj de pe aceste 3 site-uri. Apoi faci pur si simplu programe cu ce ai invatat, si daca nu stii, cauti pe Google. Cartile sunt inutile in prezent deoarece toate limbajele au o documentatie online si comunitati pe care te poti baza. Daca nu gasesti ceva pe Google, intreaba pe Stackoverflow sau Codeproject.