| DarkShina5566 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un smartphone si trebuie sa aleg intre Samsung si Nokia.
Ce tip imi recomandati pentru ca internetul sa mearga full, sa pot juca jocurile de pe facebook iar memoria sa fie mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă spui o sumă și starea ce o dorești (sh sau nou), te-am putea ajuta și mai bine.
Pentru mai toată lumea un Android 4. x cu 1GB Ram și QuadCore îți va satisface orice dorință (nu te lăsa prea tare influențată de brand și alege ce ți se potrivește) - Nokia nu merge pe Android iar Windows Phone 8 încă nu are acceptul developerilor ceea ce înseamnă că numărul de aplicații e foarte redus.
(atenție mare la software!)

5 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Depinde cat vrei sa dai pe smartphone.eu recomand Samsung.ori Samsung mini 2, ori Samsung s1 sau s2 sau s3...repet,in functie de cat vrei sa investesti in el.Merg bine toate pe Samsung happy

| DinuMarian a răspuns:

Samsung,are procesoarele mai bune, memorie mai mare..este mai bun decat Nokia.

| Miriapod007 a răspuns:

Samsung

| pixel347 a răspuns:

Cel mai bun sfat Samsung galaxy s3 sa s4.

| Crunch a răspuns:

Poti sa iti iei un Samsung Wave 2 sau Samsung Star II. Sunt foarte bune pentru aplicatii(jocuri, internet etc.) Poti intra si pe messenger, Twitter, Youtube, FB happy.