| IceCreamDoll a întrebat:

Vreau sa-mi schimb cateva componente la PC, ca sa-l fac mai mult pentru jocuri pentru ca sunt o impatimita a jocurilor pe computer. Ma gandeam sa mai adaug inca 2 Gb de memorie la 1 Gb care il are el si sa-i schimb placa video. 1. Puteti sa-mi dati niste idei de placi si memorii mai bune pana in 350 lei fiecare pentru jocuri din 2010-2011? 2. Si inca ceva, am intrebat un var si mi-a zis ca ar trebui de schimbat cam tot, e adevarat, adica si HDD-ul si placa de baza si ce mai este pe acolo? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Avatam_ilie_1988 a răspuns:

3gb de ram ar fi de ajuns dar placa de video ii indicata sa fie nVIDIA 512 ram sau mai mare iar hdd il poti lua de 1 tera unul extern bineinteles care nu este foarte scump la mana a doua a si ar trebui si un procesor de 3.4 sau 4 gb succes pesele le gaseti toate pe vand si cumpar online verifica acolo bafta

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Spune ce placa de baza ai sursa procesor.Trebuie sa se potriveasca ce vrei tu sa iei cu ce ai.Nu e chiar asa simplu... si hddul de cat e?! Zi toate detaliile

| raduraduu a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi tot. Ajunge doar placa video:sa o ai de minim 512 mg si ram cam 2 g si foarte putin la placa de baza.Dar prentru jocuri trebuie doar placa video si ram iar daca ai calculatorul din 2010 sau mai nou inseamna ca are placa de baza buna.

| Aperfectcircle a răspuns:

Poi trebuie sa cumperi memoriile la frecventa ceruta de placa de baza si placa video care se potriveste cu placa de baza, nu poti cumpara la intamplare happy