| berlin a întrebat:

Vreau sa schimb windows iar cand booteaza imi apar aceste ferestre windows setup enabled si x64 recovery mode ems enabled ce trebuie ss fac? Funda mare

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă vrei să reinstalezi complet windoza atunci vei selecta setup enabelet.
Dacă vrei să-l restaurezi doar(cum era din fabrică) vei folosi recovery mode.
La orice resoftare chiar dacă există recovery pe pc recomand resoftarea curată de la A la Z.Ce e curat e cel mai bun.Succes

| TudyCFR a răspuns:

Problema este la windowsu pe care vrei sa-l boot-ezi unele fisiere iti lipsesc sau sunt corupte.

| berlin explică (pentru TudyCFR):

Si cei de facut ca nu reusesc nimic

| TudyCFR a răspuns (pentru berlin):

Incearca un alt windows care sa fie sustinut si prin cometarii daca nu merge nici asa atunci trebuie sa ii faci un resoft total adica sa iti golesti tot hardul si dupa sa o iei de la 0 cu pc.

| berlin explică (pentru TudyCFR):

Am incercat si cu stick nu reușesc sa ies din acele ferestre cum fac resoft?

| TudyCFR a răspuns (pentru berlin):

Pff pe windows 10 nu stiu dar pe XP era cu CTRL ALT DEL si scrie resetare hard dar pe 10 chiar nu am habar poate merge tot asa daca nu atunci dupa ce boot-ezi iti stergi tot de pe hard.

| berlin explică (pentru TudyCFR):

Pai da da nu pot sa ies din ferestrele alea cum sterg tot de pe hard?

| TudyCFR a răspuns (pentru berlin):

Nici daca iti cauti alt windows exemplu xp sau oricare altul si sa parcurgi instalarea pana in punctul in care formatezi?

| ekkk a răspuns:

Salut, am avut si eu aceiasi problema
1-incearca sa faci windowsul doar pe un hard
2-daca ai doar un hard incearca sa creezi windows-ul doar pe o partitie
3-aceasta metoda e mai complicata dar functioneaza-https://www.youtube.com/watch?v=q9nc1PAhieQ
Sper ca te-am ajutat

| berlin explică (pentru ekkk):

Nu reusesc tot acele ferestre imi apar

| MarianVio a răspuns:

Salut! Dai pe "Setup enabled" si treci mai departe cu instalarea. Bafta!

| berlin explică (pentru MarianVio):

Cum dau setup enabled