| andy77 a întrebat:

Vreau sa stiu daca o anumita persoana poate vedea ce operez eu pe calculator fara permisiunea mea, sau sa-mi umble in el, eventual sa-l opreasca...etc, pe baza id meu de messenger.Va multumesc pentru informatii...acord fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Numai daca ti-a activat un keylloger (fara sa stii)sau iti stie ip-ul.Pe baza id-ului, se poate afla ip-ul iar pe baza ip-ului poti sparge si parola de mess, numai ca e ceva mai complicat.

2 răspunsuri:
| AndY_8355 a răspuns:

Pai nu doar daca faci prostia de a instala programul teamwiewer si de ai da cuiva codul(de la program, la fiecare restart are un cod) si sau uiti calc aprinswinking

| myhay144 a răspuns:

Nu nu are cum sa iti faca nimic prin idu de messenger, poate doar daca dai vreun haker si poate sa iti prajeasca tot calculatoru folosinduse de adresa ta de ip-u tau, am avut un prieten care sa certat cu un haker si a inceptu sa ii umble prin calculator sa ii stearga imagini etc si nu avea ce sa faca si a scos mufa de internet ca putea sa il arda