| Mihai_6081 a întrebat:

Vreau si ei sa stiu daca imi trebuie neaparat placa de sunet la PC.Adica daca se aude sunetul la boxe si fara placa de sunet.

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

Placile de baza contemporane vin cu placa de sunet incorporata, in cel mai rau caz stereo, de regula 5.1 sau chiar 7.1. Daca nu te intereseaza in mod deosebit calitatea sunetului (evident, trebuie sa detii si un sistem de boxe cat-de-cat), placa onboard este suficienta. Cand si daca ai nevoie de calitate mai buna a sunetului, poti sa-ti iei si placa de sunet.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Numai daca o chemi pe Inna sa-ti cante live!

| dannyel86 a răspuns:

In general, placa de baza vine cu sunet incorporat. Daca sunt probleme, trebuie sa verifici daca driverele audio sunt instalate in sistem.

| bistrita1984 a răspuns:

Nu se aude fara placa sunetul in boxe
Dar ori ce pc are placa de sunet onboard inclusa

| LoRdSaN a răspuns:

Contează ce boxe