| coszma19 a întrebat:

Vreau si eu driverele de wireles pentru placa de baza sis 661fx.

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Placa asta de bază are o placă de reţea nu wi-fi
Realtek RTL8201BL 10/100 Mbps Fast Ethernet PHY
Ce Windows foloseşti?
Dă click pe Start -> Run scrii mmc devmgmt.msc dai enter, se deschide o fereastră şi vezi dacă ai vreun semn de interogare. Dacă da, dai click dreapta pe acel dispozitiv -> Properties mergi la Details (al treilea tab trebuie să fie) apoi alegi din listă Hardware ID şi copiezi (CTR+C) primul SERIAL.
Faci asta pentru toate dispozitivele cu semnul interogării. Apoi intri pe http://devid.info/ro/ şi dai lipire la cod sau scrii aici toate acele seriale.
Sau, dacă ai vreun stick sau DVD, descarci de pe net drp.su varianta full, e gratuit programul şi îl copiezi pe stick apoi îl montezi cu Daemon Tools şi cauţi drivere.
Menţionez astea bazându-mă că nu ai acces la internet de pe PC.