| AnDrEy_8110 a întrebat:

Daca vreau sa trec de la windows xp la windows 7, pot sa imi updatez driverele sau trebuie sa iau altele noi?
Daca conteaza driverele: am placa video Galaxy si placa de baza Gigabyte.

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

In momentul in care instalezi un windows nou trebuie sa iti instalezi driverele :le iei frumos de pe net dar trebuie sa stii exact modelul si seria placii respective. Nu am mai auzit pana acum de placa video Galaxy, ma rog, poate is eu mai in urma cu stirile.
Sfatul meu : pune pe cineva sa iti faca windows-ul si sa iti arate cum sa descarci driverele, daca tu nu stii nici macar seria exacta a componentelor e posibil sa faci un talmes - balmes.

| suffarstar a răspuns (pentru Florin_Hck_1999):

Aaa,GeForce Galaxy, asa mai merge. Or scos astia la denumiri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momnetul in care stergi xp se sterg automat si driverele.la instalarea win 7 trebuie sa cauti driverele si sa le instalezi din nou.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa ai driverul de la placa de retea (ca sa poti intra pe net) si un antivirus (sa le ai salavate pe stick/cd/dvd). Le instalezi inainte sa intri pe net. Dupa ce le-ai inastalat poti intra pe net pentru driver booster sai driver slim. Salavare in computer, instalare, scanare drivere, instalare drivere. Fiecare sistem de operare are drivere diferite. Daca nu sti ce placa de retea ai in computer poti instala everest sau aida pentru a vedea care sunt componentele computerului.