| razvangabriel96 a întrebat:

Vreau si eu niste sugestii sa fac pc-ul sa ruleze mai repede cand il aprind trebuie sa astept cam 2 minute pana sa fac ceva si merge greu, orice e posibil sa fac am 512 placa video 2 gb rami.

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Sterge intrarile invalide din registri, urme lasate de programele dezinstalate. Cand pornesti pc-ul, sistemul de operare trebuie sa citeasca toate alea, si daca ai multe, normal ca ii ia mult timp. Sunt multe programe pentru asa ceva, lumea recomanda CCleaner, dar am observat ca nu sterge tot, asa ca le-am cautat eu.
Regedit: Start --> Run --> regedit.exe
hkey_current_user --> software
hkey_local_machine --> software
(cauti nume de programe pe care stii ca le-ai dezinstalat, verifica pe net ce program e daca ai ceva care nu iti pare cunoscut).
Poti sa stergi si celelalte fisiere ramase in pc in partitia unde le-ai avut instalate. Vezi ca si in App data sunt cateva, asta e hidden.

Apoi, se poate sa ai hdd fragmentat. Windows 7 are o chestie pentru defragmentare, daca ai alt sistem de operare, cauta pe net programe, sunt si free.

| Username404Error a răspuns:

Iti pot sugera Game Booster3, va ajuta Pc-ul sa mearga mai repede dar nu atunci cand il arpinzi, ci atunci cand aprinzi progaruml.

| fabilescu a răspuns:

Http://www.programecalculator.ro/......ai-repede/
tot pe acest site mai gasesti cateva trucuri de acest gen.fa-le pe toate si ai sa vezi rezultatele