| LoveMetin a întrebat:

...EYVRDBBBM/ Imi merge pe acest pc?: procesor Intel pentium dual core e6700 3,2 ghz; 2x2gb ram ddr2; placa de baza gigabyte g41m combo; monitor 19"; si sursa atx 450w(o sa schimb sursa). Funda pentru cine imi explica cel mai bine!

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Placa ta de baza are socket PCI Express ca si placa video pe care ai ales-o, deci se potriveste.
Dar mai bine iti iei o placa video cu DDR 5 (chiar daca are 1 GB RAM).
Orientativ:
http://www.altex.ro/......dr5-128bit
Chiar daca are 1GB RAM este DDR 5 si este mai buna decat placa video aleasa de tine.
Frecventa procesor 810 MHz, cealalta 700
Frecventa memorie 3200 MHz, cealalta 1600.

| SpecialistIT a răspuns:

Cel mai ok este sa iei asta, GT630 cu DDR5, de la magazin serios @ Mediadot: http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5

Bafta.

| AlexBoy88 a răspuns:

Depinde de placa ta de baza daca suporta DDR 3 la placa video.
Daca suporta cred ca iti merge.
Dar baga DDR 3 pe rami.
Suces!

| taken a răspuns (pentru AlexBoy88):

Ca sa puna DDR 3 trebuie sa schimbe placa de baza. Daca schimba placa de baza trebuie sa schimbe si procesorul deoarece este pe socket 775(socket mort).
Nu are nici o treaba placa de baza cu RAM-ii placii video.