| TorokJanos a întrebat:

Yahoo email este blocat, nu am acces la parola ca s-a modificat, de nu stiu cine. Cartela mea de telefon a expirat. Emailul de confirmare tot blocat este, ce este de facut, reclamatie la politie sau unde pot apela sa imi redeschid contul de email? Cum pot accesa din nou contul? Asa arata totul parca a afost spart contul sau nu stiu, dar nu mai pot accesa nicicum!

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Incearca sa intri la altcineva sau de pe telefon(poate e pc-ul)
Daca nu merge singura solutie e sa iei legatura cu cei de la yahoo(administratori) si sa le spuni cum sta treaba.

6 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Janos,

Poti incerca sa-ti recuperezi contul accesand Sign-in Helper Yahoo (https://help.yahoo.com/......2051.html) Asa cum mentioneaza si cei de la Yahoo, pentru a nu iti pierde contul este foarte important ca informatiile furnizate sa fie actuale. Te sfatuim ca atunci cand iti schimbi numarul de telefon sau adresa alternativa de email sa faci acelasi lucru si pe contul tau.

Daca nu reusesti sa iti recuperezi contul, iti recomandam sa iti creezi un altul.

Vezi aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul cum iti poti mentine contul in siguranta.

| DryIce a răspuns:

Eu comentam ceva pe yahoo answers si moderatorii s-au suparat pe raspunsul meu si mi-au sters contul. Na fa reclamatie daca mai poti. happy asta e yahoo mail, cu timpul se va desfinta asa am auzit. De ce nu treci pe g-mail?

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Contul vreau sa zic intregul yahoo mail, cand dau log in zice contul nu exista. Asta e.

| TorokJanos explică:

Cineva nu de la yahoo Contracost se ofera sa-mi se deblocheze contul, dar este prea scump doua sute de dolari pentru o deblocare.

| TorokJanos explică (pentru KillaNoFilla):

Solutia este yahoo-administratorii, cred.ms.

| Grigoras_Costel_1990 a răspuns:

Numarul de telefon cu care am cnfirmat adresa de email este la alta persoana si eu nu am acces la email gogo_yo73@yahoo.com. Va rog cum sa il recupar? MULTUMESC