| Alex_Glosic_1995 a întrebat:

Ajutor! am tel cu cod cu model (din acela cu cercuri de unit) si am uitat modelul. Am dat am uitat parola, dar imi cere contul google si nici pe ala nu-l stiu si nici nu pot ca ii scimb parola.
Ce sa fac?
Am telefonul langa mine.
Primul raspuns care ma ajuta mult Funda.

Răspuns Câştigător
| GrigoRee94 a răspuns:

Pei faci in felul urmator happy, nu trebuie sa te duci la resoftat cu telefonul.ii dai doar o resetare generala(vei pierde aplicatiile si tot ce ai instalat) sau mai exact revenire la setarile din fabrica.

Primul pas -> Stingi telefonul
2.Ti apasat BUTONUL POWER + BUTONUL VOLUM SUS + BUTONUL HOME pana cand dispare sigla Samsung
3.O sa iti intre intr-un meniu albastra si va trebui sa navighezi pana unde scrie Wipe/Data factory reset
4. Dupa Tastele de Volum Sus/Jos te duci unde scrie Wipe/Data factory reset.Ca sa selectezi trebuie sa apesi BUTONUL POWER.
5. Dupa ce termina el de sters mai exact de resetat o sa navighezi unde scrie Reboot System Now si apesi BUTONUL POWER happy
6.O sa treaca aprox 5-10 min pana cand termina de bootat(mai exact e ca si cum ar intra in windows ca sa zic).

Dupa aceea o sa vezi ca nu mai ai modelul si o sa fie telefonul ca la inceput! Daca ai ceva nelamuriri, nu ezita sa ma contactezi! Funda?

5 răspunsuri:
| GrigoRee94 a răspuns:

Ce telefon ai?

| Alex_Glosic_1995 explică (pentru GrigoRee94):

Samsung galaxy y duos

| GrigoRee94 a răspuns (pentru Alex_Glosic_1995):

Pei faci in felul urmator happy, nu trebuie sa te duci la resoftat cu telefonul.ii dai doar o resetare generala(vei pierde aplicatiile si tot ce ai instalat) sau mai exact revenire la setarile din fabrica.

Primul pas -> Stingi telefonul
2.Ti apasat BUTONUL POWER + BUTONUL VOLUM SUS + BUTONUL HOME pana cand dispare sigla Samsung
3.O sa iti intre intr-un meniu albastra si va trebui sa navighezi pana unde scrie Wipe/Data factory reset
4. Dupa Tastele de Volum Sus/Jos te duci unde scrie Wipe/Data factory reset.Ca sa selectezi trebuie sa apesi BUTONUL POWER.
5. Dupa ce termina el de sters mai exact de resetat o sa navighezi unde scrie Reboot System Now si apesi BUTONUL POWER happy
6.O sa treaca aprox 5-10 min pana cand termina de bootat(mai exact e ca si cum ar intra in windows ca sa zic).

Dupa aceea o sa vezi ca nu mai ai modelul si o sa fie telefonul ca la inceput! Daca ai ceva nelamuriri, nu ezita sa ma contactezi! Funda?

| George1985 a răspuns:

Daca ai uitat si contul de google trebuie sa resoftezi telefonul intr-un loc specializat.

| Alex_Glosic_1995 explică (pentru George1985):

Ma gandeam la asta, dar alta optiune n-am?

| StylerGTX a răspuns:

Apai nu, daca esti uituclaughing