| Thelovelybones a întrebat:

Ajutor, va rog! Pot returna un telefon pe eMAG, daca are folie aplicata? Nu mai are folia initiala, ci una de sticla, in rest este in stare perfecta, cu toate accesoriile. Este o problema?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu a trecut perioada de returnare... desigur ca poti. Poti sa ii dai folia de sticla jos.

| Thelovelybones explică (pentru DoarBogdan):

Da, este inca in perioada de returnare. Dar nu as vrea sa ii dau eu folia jos, nu vreau sa stric ceva. Nu pot sa il trimit asa? As suporta si costuri suplimentare, daca e nevoie. O sa mi-l trimita inapoi din cauza asta?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Thelovelybones):

Nu o sa il trimita inapoi, zau asa. Ca doar nu jucati pase cu telefonul printre curieri happy
Totul e sa mearga bine.

| Thelovelybones explică (pentru DoarBogdan):

Am inteles. Multumesc mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Thelovelybones):

Cu placere!

| Frank51 a răspuns:

Poti returna la eMAG chiar si produse deteriorate, cu accesorii lipsa, ti se va retine o suma din pretul initial.

| Thelovelybones explică (pentru Frank51):

Sunt dispusa sa platesc si costul 'reparatiei' aka folia data jos. Deci sunteti sigur ca nu mi-l pot trimite inapoi din cauza asta?

| Frank51 a răspuns (pentru Thelovelybones):

Aici depinde de situatie, eu am vazut multe produse cu descrierea "in stare noua, fara urme de folosire" dar si "prezinta urme intense de utilizare, ecran cu zgarieturi adanci, ambalaj deteriorat, lipsa casti", deci pot spune ca sansele sa il trimita inapoi sunt foarte mici, tind spre 0%.

| Thelovelybones explică (pentru Frank51):

Am inteles. Multumesc!