| alina1234555 a întrebat:

Am aproape un an de abonament la Orange. Am trimis un mesaj la 1405(bongo)cu taxă de 1, 55€. Primul mesaj a fost taxat asa, dar dupa al doilea mesaj, am început să primesc mesaje de la bongo. Pe site ul lor scrie ca nu voi fi taxat pentru mesajele primite decat pentru cele trimise, cu toate astea costul meu este de 7 € din alte servicii desi nu am mai trimis nici un mesaj si nu am consumat minutele sau internetul din abonament. Mă poate lămuri cineva?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta este baiul cu generatia tanara! Credeti tot ce scrie pe net. Stergeti contul ala de Bongo.

| Mihai03 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu ai cum sa stergi contul de Bongo sad

| Mihai03 a răspuns (pentru Salontanul):

Uita-te in detaliile facturii. Probabil ai folosit si alte servicii speciale.

| Salontanul a răspuns (pentru Mihai03):

Te-ai imbatat? Ce servicii am folosit eu?

| Salontanul a răspuns (pentru Mihai03):

Nu exista asa ceva. Orice serviciu poti renunta la el. El poate suna la ei sa dezactiveze contul.

| Mihai03 a răspuns (pentru Salontanul):

Al doilea raspuns nu era pentru tine... Nu m-am imbatat. As vrea sa vad cum suni tu la 1405 happy. Poti doar sa trimiti STOP ca sa nu mai primesti mesaje, dar nu exista nici un cont ca el trimite mesaj de pe telefon la un numar. Unde vezi tu cont aici?

| Salontanul a răspuns (pentru Mihai03):

Pai si SMS-ul cu STOP nu este o forma de stopare? Eu nu stiu ce-i porcaria aia ca sunt la DIGI dar daca stii de ce nu ia-i raspuns de la inceput asa?