| sefu01 a întrebat:

Am cartelă micro- sim, vreau să foloseasc un telefon cu singur setar. Trebuie să am un nano-sim să pot folosi si micro-sd?

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Din cate vad telefonul tau e dual sim cu slot hybrid ceea ce inseamna ca in slotul hybrid vei putea baga ori card micro sd ori cartela sim. Slotul hybrid este cel care suporta micro-sim. Deci v-a trebui sa tai cartela sau sa mergi la operatorul de telefonie sa o schimbi.

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Sloturile pentru sim si pentru cardul micro-sd sunt diferite. Cardul micro-sd il bagi in slotul lui iar sim-ul in slotul lui in functie de tip : sim normal, mini sim, micro sim. Se gasesc de cumparat adaptoare pentru trecerea de la o forma la alta.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Hammurabi):

Au aparut sloturi hibride in care poti baga ori card micro-sd ori cartela sim.

| sefu01 explică (pentru Hammurabi):

Mă refer la setarele care poți folosi telefonul in single SIM dacă am sin micro SD. Atunci ce fac? Am micro-sim trebuie să trec la nano SIM să pot folosi si micro-sd.

| sefu01 explică (pentru Mihai1810):

Mă refer la setarele care poți folosi telefonul in single SIM dacă am sin micro SD. Atunci ce fac? Am micro-sim trebuie să trec la nano SIM să pot folosi si micro-sd.
Noul telefon este x4 soul style.

| sefu01 explică (pentru Mihai1810):

Deci trebuie să am nono-sim să pot folosi si micro-sd?

| Mihai1810 a răspuns (pentru sefu01):

Da

| Mihai1810 a răspuns (pentru sefu01):

Din cate vad telefonul tau e dual sim cu slot hybrid ceea ce inseamna ca in slotul hybrid vei putea baga ori card micro sd ori cartela sim. Slotul hybrid este cel care suporta micro-sim. Deci v-a trebui sa tai cartela sau sa mergi la operatorul de telefonie sa o schimbi.