| xGamerZ212 a întrebat:

Salut tpu.am un a5 2015 achizitionat recent de la amanet.Si am un incarcator de Lenovo la amanet a mers sa incarc a facut proba (cu incarcatorul lor) dar acasa cand il bag la incarcat apare dupa 10-30 secunde de abia ca incarca.cu un fast charger ar face tot asa? Dau funda
Ps:oare am vreo problema cu viata bateriei ca l am scos si l am bagat de 2-3 ori

Răspuns Câştigător
| RedSkyRomania a răspuns:

Recomand să încerci cu un alt încărcător (nu e obligatoriu fast charge). Dacă totul e la fel, posibil să fie o problemă la baterie sau, de ce nu, la mufa din telefon, deci nu are rost să îți iei un fast charger, pentru că la fel va face. Eventual, poți să îl duci la un service să îți facă un diagnostic mai amănunțit, pentru că pot fi mai multe cauze.

Dacă mai ai întrebări sau probleme legate de tehnologie, poți intra pe http://redskyit.weebly.com/ și vom încerca să te ajutăm.

Funda?