| KlaudiuRad a întrebat:

Am cumpărat un smartphone Huawei Y6 și am o problemă. Dacă îl pun la încărcat, îl las până la 100 și după aia îl scot din priză, în scurt timp scade bateria până pe la 95. Dar de ținut, ține bateria destul de mult. Este normal? Telefonul ăsta din câte știu nu are Quick charge și totuși mi se pare că se încarcă cam repede. Oare trebuie să-l mai las la încărcat chiar dacă îmi arată că îi încărcat complet?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da, indicat ar fi să-l mai lași la încărcat încă puțin după ce s-a ți-a arâtat că s-a încărcat complet.

1 răspuns:
| AKARA0 a răspuns:

Nu, nu-l lasa, il lasi degeaba.
Bateriile astea li-po sunt cele mai proaste, pentru ca se descarca repede.
Degeaba are 2200 mAH, cele li-ion sunt mai durabile si tin mai mult.