| DianaaGabrielaa a întrebat:

Am descarcat WhatsApp pe telefon si cand caut la contacte imi apar cateva, dar am o prietena care are sigur si ea nu-mi apare. De ce? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Dupa nimic. ar trebui sa apara. ai descarcat programul di play store sau din alta pagina?

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa actualizezi contactele. dureaza cateva secunde

| DianaaGabrielaa explică (pentru gelu1970):

Le-am actualizat. dupa?

| DianaaGabrielaa explică (pentru gelu1970):

Google play, da.

| DianaaGabrielaa explică (pentru DianaaGabrielaa):

Astept cam de 2 ore. oare de ce nu-mi apar?

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Intri in agenda whatsapp nu in ultimele conversatii. in agenda, sus dreapta. cand esti in agenda dai pe butonul telefonului, nu cel ce are functia return, celalalt. iti apare actualizar o refresh

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Ori nu ai actualizat ceea ce trebuie, iar daca nu incearca altceva. spune-i prietenei tale sa-ti trimita un mesaj, asa o sa vezi ca iti apare. esti conectata la internet?

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Scrie-mi un mesaj privat cu nr tau si iti trimit un whatsapp. vei vedea ca iti merge.

| DianaaGabrielaa explică (pentru gelu1970):

Am actualizat contactele de vreo 20 de ori. ea poate nu-mi apare fiindca are numar de Spania.

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Ceva nu ai facut bine Diana. nu conteaza tara. eu trimit in Australia, Austria, sua, Spania. Romania, etc. si imi merg. incearca sa dezinstalezi aplicatia whatsapp si sa restartezi telefonul. apoi reinstaleaza whatsapp din nou. lasa-mi nr tau si o sa vezi ca pot sa-ti trimit un mesaj prin wapp din alta tara.

| DianaaGabrielaa explică (pentru gelu1970):

Nu merge pentru ca ea este in Romania si cand am cautat-o numarul nu era in telefon. Asta e problema. Si am contacte care sunt in alte tari si le-am gasit.

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Ok. deci asta era problema. atunci ai rezolvat. bafta.

| gelu1970 a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Dupa nimic. ar trebui sa apara. ai descarcat programul di play store sau din alta pagina?

| DianaaGabrielaa explică:

Am uitat sa precizez ca are numar de Spania, dara pus intai si ala de Romania si tot n-a mers.