| Anonim2796 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca atunci cand schimb cartela in alt telefon sa nu mai pierd conversatiile din whatsapp? Adica bag cartela in alt telefon, instalez whatsapp si nu imi apare nicio conversatie. Iar daca bag cartela in telefonul vechi, acolo imi apar conversatiile. Cum fac sa se transfere pe celalalt telefon?

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Trebuie să accesezi setările aplicației și să faci un backup. După ce ai introdus cartela în dispozitivul cel nou vei face restore la acestea.

Apasă pe cele trei puncte din dreapta sus, settings, chats, chat backup și ultimul buton, BACK UP. Îți trebuie un cont de Google Drive activ, pe dispozitiv pentru a putea salva Backup-ul pe cloud.