| mihaipompy a întrebat:

Am facut upgrade cu itunes la ios 7.0.4. si nu pot sa activez iphonul, am avut ulterior ios 6.1.3, bb4.12.2005 (il foloseam ca ipod), stie cineva cum pot sa il activez, este vorba de iphon 4

4 răspunsuri:
| MadalYyYn a răspuns:

Pai si unui prieten de al meu i s-a intamplat asta! Daca nu se poate activa inseamna ca e blocat pe o retea.Singura solutie este sa il deblochezi sau sa iti cumperi o cartela gevey sim care costa in jur de 150 lei nu mai stiu sigur! iPhone-ul nu se poate activa fara cartela si cum este blocat nu poate citi o cartela gen Orange, Vodafone sau cosmote deci singura solutie este cartela gevey sim este si rentabila la pret. Multa bafta

| mihaipompy explică (pentru MadalYyYn):

Voiam daca se poate sa il folosesc ca ipod

| MadalYyYn a răspuns (pentru mihaipompy):

NU se poate folosi nici ca iPod trebuie deblocat sau cum ti-am spus trebuie cartela gevey sim dar dupa ce m-am informat mai bine mi-am dat seama ca inca nu au scos cartele gevey sim pentru iphone 4 cu ios 7 deci numai daca la-ai debloca la un specialist. happy

| Pheonix_Kattuzo_1995 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema crying iphone 4 si nu stiu cum sa-l activez crying daca stiti careva si puteti ajuta scrieti-mi va rog pe facebook, Kattuzo Pheonix, profil...