| Gheorghita_Ervin_2000 a întrebat:

Am incercat sa root-ez telefonul si dupa 2 zile imi spune ca nu se poate stabili o conexiune cu serverele google.
Am folosit Kingroot si Freedom si au mers, dar dupa 2 zile nu mai puteam accesa mai nimic. Cert este ca wi-fi-ul merge.
Va rog ajutor!

1 răspuns:
| sabinn21 a răspuns:

Salut aceasta problema am avut-o si eu descarca root browser cauta fisierul "etc" intri si cauti "host" stergi acest fisier si dupa repornesti telefonul daca numai vrei sa ai aceasta problema iti sugerez sa stergo freedom pentru ca e plina de virusi orice aplicatie de root are virusi si din cauza ei numai iti merge google play si alte caracteristici ale telefonului FUNDA?