| tpuareproblemetehnice a întrebat:

Sall...deci sa ince[ cu inceputul, ma jukm p telu lu mami(al meu nu prea are joqri.in fine nu cont asta)si din greseala l`am inchis, am bagat codul pin de 3 ori iar acum nu mai stiu pukul. ce tr sa fac ca sa aflu pukul?(mentionez ca chestia dpa care se rupe cartela nu o gasesc., cartela este la abonament)

8 răspunsuri:
| tpuareproblemetehnice explică:

Metionez ca chestia de pe care "dezlipesti"cartela nu o gasesc,,,, iar telu este p abonament(daca asta cont.thinking )

| tpuareproblemetehnice explică:

L`am reparattonguetonguetonguetonguems tuturor pentru sfaturi

| Intruder19 a răspuns:

Folosesti un alt telefon si suni la serviciul clienti si o sa iti dea codul puk

| Here4u a răspuns:

Cred ca ai blocat cartela, draga. I'm sorry!

| iulia_6002 a răspuns:

Suni de pe un alt tel din aceeasi retea la serviciicu clientii si urmezi pasii sau intri in legatura cu un operator happy

| simmy_8381 a răspuns:

Sună la relaţii cu clienţii. Urmeaza paşii până intrii în legătura cu un operator. El te va ajuta. În general (sau cel puţin la Vodafone) îţi cere codurile inscripţionate pe sim şi să spui când ai efectuat ultima încărcare. Apoi iţi dă codul PUK. Baftă şi sper că ţi-am fost de ajutor!

| RobertLolza a răspuns:

Pai uitate pe cartea de la cartela stii tu de unde se dezlipeste cartela cand e noua, iti va afisa acolo si pukul si codul pin

| YukiChan a răspuns:

Pentru asta trebuie sa te duci la Orange Vodafone sau pe ce reta esti si sa rogi sa-ti dea pukul...anyway, incearca sa fii mai atenta pe viitor happywinking si mie mi s-a intamplat, stai linistita laughing