| xDarKy a întrebat:

Am luat Nokia Lumia 710 si vreau sa il conectez la pc, dar nu merge.Ce trebuie sa fac? Am luat Zune si am Windows 7 si nu merge.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

ÎNAINTE de conectare să descarci şi să instalezi pe Pc aplicaţia Zune PC de pe site-ul OFICIAL, de la linkul :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/lumia710/

Apoi, conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Zune atunci este ok.

Dacă nici aşa nu merge, atunci : îi dai refresh la Pc, sau schimbi mufa usb, ori schimbi cablul de date usb, sau încerci să vezi dacă merge bine la alt Pc ( al unui vecin/prieten ), etc.

Toate cele bune.

| xDarKy explică (pentru bursuc001):

Da add la id de mess just.ady11 sa vorbim

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Descarca Nokia pc suit. Eu am avut un e52 si asa am facut si a mers.

| Cristea_Ionut_1989 a răspuns:

C fac