| Nufii a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor am un Samsung galaxy gio si astazi mi.am pus o parola de gen model. Sora mea a incercat de atâtea ori modelul pana la blocat. Acum imi cere contul de autentificare la google nume de utilizator(email) si parola din nefericire nu le mai stiu. Ce sa fac? Cum sa.l deblochez?
Urgent va rog.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Am şi eu tot Samsung galaxy gio, deci fii atent(ă) ce spun eu aici: Închizi telefonul, când îl deschizi ţii apăsat pe tasta/butonul pe care îl deschizi (power on/off) şi tot în acelaşi timp ţii apăsat pe butonul acela mare home (între butoanele touch back si meniu), aştepti până se deschide şi o să îţi intre în meniul de recover. Foloseşti butoanele de volum ca să navighezi şi cu tasta home (butonul ala mare din mijloc) apeşi pe wipe data and factory reset (vezi că touch-ul nu o să meargă) după dai yes all şi rebootwinking, o să ai tot din telefon şters şi o să îţi apară ca nou. (toate aplicaţiile vor fii şterse, tot ce ai pe cardul de memorie va fi neatins, nu se va sterge nimic din cardul de memorie! doar din telefon)

1 răspuns:
| downer2012 a răspuns:

Iti faci un cont google+ de pe linkul de aicihttps://accounts.google.com/......eLoginAuth iar cand iti cere contul il bagi pe asta nou, si il deblochezi. funda?