| Girly97 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor, este vorba de o clienta la masaj! Mi-a trimis mesaj pe 15 mai la ora 9 ca o sa ma anunte saptamana viitoare cand va veni si inca o data la 10:35. Ambele mesaje le-am primit abia acum, 18 mai la ora 15. Niciodata nu am mai patit asa ceva si am incercat sa ii trimit mesaj persoanei ca am o problema cu telefonul si am primit tarziu mesajele ei. Am si trimis mesaj alatei persoane sa o contacteze si sa ii spuna problema mea. Eu trimit numai SMS-uri insa persoana pare ca imi trimite "Rich Communication Service". Are vreo legatura cu problema mea? Daca da, cum o pot remedia?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai minute pe telefon de nu suni?

| anonimg a răspuns:

Convorbirea telefonică este mai importantă decât mesajul.
Sună clienții pentru confirmare.

| DenisIonut01 a răspuns:

Presupun ca esti la Orange, in fine nu conteaza la ce retea esti, incearca sa mergi la operatorul tau si sa le spui problema, spune-le ca vrei sa iti schimbe cartela dar sa ramai cu acelasi numar si ca ai vrea sa iti dea o resetare de la ei din sistem, poate ajuta, sau iti vor spune ei ce e de facut

| cfrtobias a răspuns:

Pai de unde stii tu cand o trimis ai vorbit cu persoana? poate o trimis azi

| Girly97 explică (pentru cfrtobias):

Pe majoritatea telefoanelor inteligente poți afla informații despre mesaj, inclusiv data și ora trimiterii precum și a primirii. Așa am descoperit problema pe care trebuie să o rezolv urgent.

| Simpatic a răspuns (pentru Girly97):

S-a inventat si sunatul daca nu stiai, a da ai spus ca tu vorbesti doar prin mesaje ai vreo probleme orl sau esti una dintre dive...cum adica nu vorbesti la telefon? e ciudat happy

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Simpatic):

Persoana a cerut ajutorul, e problema ei daca nu vrea sa sune. Te bagi ca musca'n...

| Simpatic a răspuns (pentru DenisIonut01):

Eu cred ca tu te bagi aiurea, vezi inainte sa vorbesti cu mine sterge-te de muci la nas, ca nu esti de aceeasi varsta cu mine, vorbitorule!