| ș53fan a întrebat:

Am o problemă:am un card de 4 GB și când vreau să îl formatez scrie operatie eșuată!, De ce? Se mai poate face ceva? Menționez că am incercat într-un telefon zte F320 pe butoane și că nu am calculator! O soluție ceva gen o aplicație pentru Android, asta daca se mai poate rezolva această problemă! Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu ai pc, dar poti apela la cineva care detine pc sau laptop, ca sa incerci formatarea lui prin Windows. Daca nu ma insel, iti trebuie si un card reader, asta daca pc-ul/laptopul pe care il montezi nu e echipat deja cu el.

| GPA a răspuns:

Încearcă să-l formatezi cu un alt telefon. Roagă un părinte să-ți împrumute telefonul sau un coleg, pentru a formata cardul.
Dacă nu funcționează, caută un laptop sau PC la prieteni sau părinți, și introdu cardul prin portul SD. Îți trebuie adaptor pentru card SD, mare atenție. Îl bagi prin adaptor și-i dai format. Click dreapta pe partiția cardului și "format". Debitează quick format în caz că e bifat și lăsă-l 15 minute să-l formateze, apoi îl bagi in telefon și îmi spui dacă îți merge.