| Ane14yrs a întrebat:

Am o problemă... am un Samsung galaxy J5 2017 și am card de memorie de 16 GB. Când mut aplicaţiile pe cardul de memorie, după câteva zile mi se mută inapoi pe memoria telefonului și trebuie mereu să verific ca să le pun înapoi pe card. Cum să fac să-mi rămână pe card, sa nu se mai mute în memoria telefonului?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Hey,

Cand o aplicatie isi face update, se muta implicit pe memoria interna.

Nu exista o solutie prin care sa ramana doar pe card. Doar daca opresti update-urile din Store pentru aplicatiile respective.

| Ane14yrs explică (pentru DrGeorge):

Am înţeles. Credeam că numai eu păţesc. Mulţumesc mult!?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cumpăra altă marcă, și de asemenea, cu memorie internă mai mare.
Ceea ce ai acum e o castană.