| anonim_4396 a întrebat:

Bună, telefonul meu are o problemă.
Până acum 3 zile, bateria mă ținea toată ziua.
Ieri, bateria s-a descărcat complet în doar 6 ore, cu ecranul închis.
Să vă dau un mic raport:
-Miercuri, 23:30: Am pus telefonul la încărcat.
-Ieri, 07:10: Am scos telefonul de la încărcat, avea 94%
-Ieri, 07:40: am intrat pe WhatsApp sa trimit un mesaj: bateria avea 87% după 4 min de trimis mesaje
-Ieri, 08:00: Am pus telefonul în ghiozdan, deoarece nu avem voie sa folosim telefonul în timpul orelor sau pauzelor.
-Ieri, 13:52: Am scos telefonul din ghiozdan, bateria avea 8%.
Nu aveam nici o aplicație deschisă.
Știți ce se întâmplă?
Daca vă ajută, am un Asus ZenFone Live, îl am de 1 an.

5 răspunsuri:
| StefanE2019 a răspuns:

Ce ziceți, ar fi ok sa dau resetare de fabrică? (Nu e mare pierdere, nu am poze etc.)

| Bizon95 a răspuns (pentru StefanE2019):

Da, da resetare de fabrica!
e posibil sa ai un virus de tip miner care tine procesorul la maxim cu tot ecranul stins!

| MC200 a răspuns:

Cred ca este gata bateria, se mai întâmplă. Este 47 de lei o baterie nou

| MC200 a răspuns:

Înainte sa cumperi baterie, dezinstalez toate aplicațiile instalate în ultimele doua zile.

| StefanE2019 a răspuns (pentru MC200):

Mersi, am verificat unele aplicații.
Cea care îmi consuma așa de multă baterie era Games GO. Am dezinstalat-o, acum e mai ok.