| octav005 a întrebat:

Buna ziua si HRISTOS A INVIAT.
AM o problema cu telefonul Samsung galaxy S5, AM intrat pe net si dupa un timp s-a stins, acum apare sigla si modelul vibreaza de doua ori si repeta in continuu aceeasi chestie, deci nu vrea sa pornesaca. CINE ma poate ajuta, ce este de facut?
i-am dat si factory reset wipe data/ factory reset, dar face acceasi chestie.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este descarcata baterie (ori este defecta, ori nu se incarca corespunzator).
Du-l la un service, ei vor constata exact cauza si o vor remedia.

| octav005 explică (pentru Bula):

Am incercat si varianta asta. am 4 acumulatori, si tot asa face

| Bula a răspuns (pentru octav005):

Trebuie masurata tensiunea bateriei "incarcate" complet, respectiv capacitatea reala de stocare.
Fara masuratori nu poti localiza "faptasul".

| octav005 explică (pentru Bula):

LA alte telefoane functioneaza bateriile. deci este ceva din placa de baza s-au procesor

| Bula a răspuns (pentru octav005):

Nu.
Eu banuiesc circuitul de alimentare/incarcare.
Doar cu aparat de masura se poate depana, in conditii de service.

| cfrtobias a răspuns:

Poate s-a dus o placa de baza la telefon si trebuie schimbat

| octav005 explică (pentru cfrtobias):

Pai daca se ducea placa, m-ai se aprindea ceva? intreb si eu nu ma pricep

| cfrtobias a răspuns (pentru octav005):

Eu am avut un telefon de la cineva si o mers sa bag cu Odin sa repornesc telefon, dar dupa s-a inchis de tot, cred ca se incalzea tare si bateria era probabil stricata, probabil va trebui sa mergi in service autorizat daca poti, sa iti verifice la sigur problema, dar poti astepta si de la altii raspuns

| octav005 explică (pentru cfrtobias):

Si la mine se incalzea si poate de asta s-a stins. dar nu stiu daca se m-ai merita sa il duc la service, cred ca o sa coste cat nu face, este un telefon vechi.

| cfrtobias a răspuns (pentru octav005):

E posibil sa coste schimbarea cat e un telefon la second hand

| octav005 explică (pentru cfrtobias):

De unde bag acel ODIN?

| cfrtobias a răspuns (pentru octav005):

De pe google, dar trebuie sa vezi pe Youtube cum sa faci si daca faci sa bagi cu CSC home

| cfrtobias a răspuns (pentru octav005):

Dar si de bagi cu Odin poate ar fi ok sa copiezi datele din telefon daca reporneste cumva, daca n-ai facut backup la poze

| octav005 explică (pentru cfrtobias):

Am reusit sa instalez cel ODIN pe PC, am descarcat si firmware-ul, am trecut pe telefon in recovery mode, apasand trei butoane simultan, sa instalat acel firmware cu ODIN, in telefon, a trecut testul, a scris PASS, dar din pacate aceeasi problema,
se pare ca nu este partea de soft, s-au firmware. se pare ca este ceva de pornire. o piesa ceva. multumesc oricum pentru ajutor.