| CarmenŞtefania98 a întrebat:

Am o problema mare. Mi-am uitat codul PIN si mi-am blocat cartela.Am codul PUK, l-am bagat acolo unde zice sa-l scriu si apoi imi zicea sa introduc noul cod PIN. Le-am incercat pe mai multe pe care credeam ca le-as fi putut pune si dupa a nu stiu cata incercare imi scrie cartela SIM respinsa.Si nu mai pot sa fac nimic. Va rag ajutati-ma.PROMIT FUNDA

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi bine sa suni la relatii cu clientii si sa explici situatia, eu asa am procedat.
O zi buna sa aihappy

4 răspunsuri:
| yakoo a răspuns:

Dupa ce ai bagat codul PUK, trebuie sa bagi un COD PIN NOU, ce vrei tu, dar sa nu il mai uiti! si cred ca te pune sa il bagi de doua ori!

| CarmenŞtefania98 explică (pentru yakoo):

Am facut asta dar imi da "eroare cod" :/