| MrBlueEnergy a întrebat:

Am o problema.

Mi-am luat un Card de memorie SD (8GB)pentru telefon (Samsung Galaxy Ace Plus).

Mi-am luat de pe Android Market (GP) NFS:Most Wanted.

Pana acum n-am putut sa-l instalez deoarece nu am avut destul spatiu numai pe telefon, si de aceea mi-am luat cardul(trebuia sa am 2GB liber). Acum am 7GB liberi, si cand vreau sa downloadez data necesara pentru joc, imi zice : "INSUFFICIENT MEMORY:1960 MB is required for your game.Insert or clear space on your SD memory card to begin download."

Cum sa fac sa se instaleze direct pe cardul SD?

Dau funda + vot si va voi ajuta la urmatoarele voastre intrebari.

P.S.:Rootatul este exclus.

4 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu ai nevoie de niciun root. Intra la setari si seteaza downloadurile direct pe card.

| AnonimusGate a răspuns:

Pai conecteaza telu la pc(prin usb) ss uitate daca iti gaseste cardul. daca nu ineamna cai luat un car gresit ca sunt caruri microsd de multe feluri kingstone, normal etc.
Asa mi s-a intamplat si mie modelu era diferit dar dimensiunea si marrca aceeasi (microSD) si numa dupa aia mi-am dat seama de ce nu functioneaza.
Bafta sper ca ti-am fost de ajutor.

| MrBlueEnergy explică (pentru AnonimusGate):

Da,mi-l gaseste, nu am nicio problema cu el, doar ca nu stiu cum sa fac sa descarce fisierele suplimentare pe card...

| AnonimusGate a răspuns:

Bun atunci intra in setari si dai la download si seteaza pe card sa se descarce daca til gaseste

succeswinking