| 4evergentleman a întrebat:

Am pun un anunț la vânzare cu un iPhone și unu mi-a trimis un mesaj daca "este activat"? La ce s-a referit că eu nu mă pricep cu iphone, e prima dată când am un iPhone și nu știu!

10 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil omul întreabă dacă există un cont ICloud activ pe acel IPhone.

| 4evergentleman explică (pentru literallythesamebruh):

Dar cum se activează un iPhone 12 Pro îmi poți trimite un link?

| 4evergentleman explică:

Telefonul nu e nici configurat, nu am umblat la el deloc.

| doctorandus a răspuns (pentru 4evergentleman):

Si atunci de unde stii ca e original? De unde stii ca merge? Asa te poti trezi cu dosar penal.

| 4evergentleman explică (pentru doctorandus):

Eu nici cu configurarea sa ii fac nu mă pricep

| 4evergentleman explică (pentru doctorandus):

Mă duc mâine la un Vodafone sau Orange sa mi-l activeze, sa îi facă configurarea că eu habar nu am, sunt mult mai complicate astea decât cele cu android, urate telefoane

| 4evergentleman explică (pentru doctorandus):

Îmi poți trimite un link cum să îl activez de pe o cartela SIM cu net va wifi nu am, sau poate s-o referit la cont ICloud activ că nu are e nou nout din magazin nici configurarea nu e făcută

| literallythesamebruh a răspuns (pentru 4evergentleman):

Asta este problema? Că nu puteți configura telefonul fără o rețea Wi-Fi? Activați hotspot-ul pe telefonul actual și vă conectați de pe acel IPhone. Nu este greu. Se găsește funcția în setări sau chiar atunci când glisați în jos.

| 4evergentleman explică (pentru literallythesamebruh):

Naiba știe la ce se referea ăla daca e activat telefonul, dar e mai bine sa îl configureze el dupa preferințe, nu îl doare mana. Îl duc mâine la un magazin oricum sa îl activeze că nici nu știu în ce consta activarea asta, sunt praf cu iPhone-urile astea, in viață mea nu mai vreau sa aud de telefoanele astea

| literallythesamebruh a răspuns (pentru 4evergentleman):

Da, e normal. Nu toți știu. Nu e nimic grav. Dar recomand totuși să încercați chestia cu hotspot-ul. Nu prea merge configurat un IPhone fără Wi-Fi, sau da, dar cu ajutorul unui calculator. Las aici și un link, poate ajută: https://youtu.be/irVMmVWzSh4