| ninjalau23 a întrebat:

Am scăpat telefonul jos si sa crăpat deasupra de cei 3 senzori, si nu mai merg, am vrut sami schimb touchscreen- ul dar crd ca tot no sa meargă, ce ar trebui sa fac?! Am telefon Nokia Lumia 820 happy

3 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Pai teoretic vorbind trebuie sa schimbi decat ecranul de protectie daca ala s-a spart in zona aia, ma cam indoiesc ca au patit ceva si senzorii.

| ninjalau23 explică (pentru Vanqu1sh):

Nu merg de loc senzori, si nu vreau sa cumpar alt ecran si senzori tot sa nu mearga!

| Vanqu1sh a răspuns:

Atunci cel mai bine ar fi sa te duci la un service bun si de incredere, daca nu cunosti intreaba un prieten ceva daca stie si te interesezi acolo cum merge treaba.