| andrian1010 a întrebat:

Am telefon Nokia q9 si n-are internet este posibil sa pun cumva... ajutor va rog si LA SIM 1 scrie проверьте услуги оператора

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ce să pui pe el, că n-ai scris?

La SIM 1 îţi spune :
"Verificați serviciile operatorului"

| andrian1010 explică (pentru bursuc001):

Sa pun internet

| andrian1010 explică (pentru bursuc001):

Sa pun internet...da la sim 1 asa se traduce

| bursuc001 a răspuns (pentru andrian1010):

Modelul acesta de telefon este o "replică" Nokia făcută de chinezi - are net prin Wap.

Trebuie făcute setările/profil client wap conform cu operatorul de telefonie pe care îl ai tu.

Pentru asta TREBUIE să mergi la o reprezentanţă a operatorului telefonic să te ajute cu acele setări.

Vezi specificaţiile tehnice ale telefonului la linkul :
http://www.desoons.com/......sim_2.html

| andrian1010 explică (pentru bursuc001):

Spasiba

| bursuc001 a răspuns (pentru andrian1010):

Cu plăcere!