| TheCubeBoy a întrebat:

Am telefon s4 mini si mi-am descarcat pe el antivirus avast si battery doctor problema e ca imi consuma mult din memoria ram cel mai des imi zice 0. 99GB/1.31GB si am inteles ca nu e bine sa stai cu memoria ram incarcata i-am dat si golire memorie dar dupa 2 minute e la fel.ce sa fac ajutati-ma
dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,antivirusul consuma multi rami dar si din procesor. Tot ce trebuie sa faci e sa intri in start-up si sa-l dezactivezi sa mai porneasca odata cu windows-ul. Apoi mergi in setarile antivirusului si ii dezactivezi updatarea si mai ales dezactivezi sa mearga in timp real.Adica protectia aceea on.O dezactivezi.In acest fel el va sta cuminte in off si scanezi cu el doar dupa ce ai descarcat ceva. E bine sa mearga on sa te protejeze de siteurile nedorite si sa o preasca siteurile de atac dar dupa cum vezi manaca mult din memoria ram.Asta e.Eu am antivirus dar il am pe off, scanez doar cand descarc ceva si atat.La o saptamana dau un complet scan si atat.O zi buna.