| Iuli122122 a întrebat:

Am un Huawei P smart Z care are google play incorporat. Isi primeste update-uri e la zi cu totul doar că... deschid aplicatia nici bine nu dau sa caut ceva sa descarc si poc deodata se deschide iar si iar si iar incontinuu google play. Ies din aplicatie o inchid se deschide iar automat. E intr-o deschidere coninuuă. Ce pot face? M-am ganditi la un reset din fabrică...dar poate mai exista o alta alternativa. Vă rog, macar un sfat.

11 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Este o intrebare extrem de importanta: problema ta este cu "Google Play" SAU "Magazin Play"?
Google Play este platforma care iti salveaza progresul la jocurile video.
Magazin Play este aplicatia de pe care poti descarca alte aplicatii sau jocuri.

| Iuli122122 explică (pentru BlackPixel):

Rectific...magazin play...ma gandeam in alta parte si uneori le mai incurc

| BlackPixel a răspuns (pentru Iuli122122):

Okay.
Încearcă să dezactivezi Magazin Play, să îl aduci la versiunea din fabrică și apoi să îl reinstalezi.
Spune-mi dacă se întâmplă ceva diferit.

| Iuli122122 explică (pentru BlackPixel):

Am facut asta si inainte. ca idee magazin play se afla in „aplicatiile mele" care si ele sunt la randul lor in magazin play. Nu merge dezinstalarea, ci doar dezactivarea. La dezactivare si apoi reactivare acesta are aceleasi probleme

| BlackPixel a răspuns (pentru Iuli122122):

Ai restartat telefonul de mai multe ori?
Încearcă să te deconectezi de la contul Google. automat te va deconecta și de la cel de pe Magazin Play. Dupa ce elimini contul Google din telefon, încearcă să intri iarăși pe Magazin Play.

| Iuli122122 explică (pentru BlackPixel):

Am dat restart telefonului am schimbat si contul google am de toate...să fie de la problema google (Trump) cu China?

| BlackPixel a răspuns (pentru Iuli122122):

Deși ar fi penibil, nu exclud această posibilitate.
Eu tot cred că este un bug, dar nu știu cum să îl rezolv...

| BlackPixel a răspuns (pentru Iuli122122):

Eu am Xiaomi și îmi merge Magazin Play. Deci nu are legătură

| Iuli122122 explică (pentru BlackPixel):

Era ceva controversă intre Trump si Huawei. Cei de la Huawei din ce am citit pe net au facut aplicatia lor de descarcat pe care o folosesc pentru un update la Facebook sau Instagram. Dar nu intelegeam si inca nu inteleg de ce doar mie mi se intampla laughing Nu mai cunosc pe nimeni cu un p smart z

| BlackPixel a răspuns (pentru Iuli122122):

Da.
Nici eu nu am folosit modelul niciodata. Nu prea știu ce să fac mai mult.
Dar de ce nu folosești aplicația celor de la Huawei?

| Iuli122122 explică (pentru BlackPixel):

Pai o folosesc dar sunt unele chestii care le gasesti doar pe magazin play. Sau spre exemplu cand sunt publicitati pe Facebook cu anumita aplicatii, dau „instalare" si se deschide magazin play... iar ca sa folosesc pe cea de la Huawei trebuie sa scriu numele in aplicatia lor daca nu il gasesc nu il gasesc e putin mai complicat si mi se parea mai rapid, ok si sigur magazin play. Nici nu imi place atat de mult aceasta aplicatie de la ei.