| Milian_Marian_1999 a întrebat:

Am un LG KP 502 si nu tine incarcat deloc... bateria am schimbat-o chiar azi. si tot nu merge, am incercat si cu cablu de date, ma gandeam ca problema este de la mufa incarcatorului dar nu e asa. Ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un incarcator cu alt amperaj. Conteaza mult si face diferenta de cele mai multe ori. Si de asemenea, acumulatorul sa fie original. Cele chinezesti nu garanteaza rezistenta. Daca totusi nu reusesti, mergi la un service cu el.

5 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Ai încercat să o încarci cu un alt încărcător? Dacă nici cu unul cu amperaj mai mare nu merge e dela soft.

| Milian_Marian_1999 explică (pentru Blamely):

E scump de schimbat softul?

| iamSeBy a răspuns:

Pai daca se incarca bateria pana la 100% si dupa ce il scoti de la incarcat se consuma imediat, chiar daca bateria e noua s-ar putea sa fie o problema de la soft. Daca nu se incarca deloc sau se incarca greu incearca un incarcator cu amperajul mai mare.

| Milian_Marian_1999 explică (pentru iamSeBy):

E scump de schimbat softul?

| iamSeBy a răspuns (pentru Milian_Marian_1999):

Habar nu am. Daca te pricepi la chestii d-astea poate te ajuta asta: http://giulian9.blogspot.ro/2011/05/resoftare-lg-kp500501502.html