| Leo16 a întrebat:

Am un mate 20 lite iar ultima data am avut pe ecran o folie de sticla...In fine, sticla respectiva s-a spart iar după ceva timp am observat ca pe ecran mi-au apărut anumite pete care nu se simt la atingere și se vad pe ecran la soare foarte tare. Ce pot face? I s-a mai întâmplat cuiva chestia asta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cumva sunt resturi de la folia aia de sticlă

| Leo16 explică (pentru sierra1):

Oke. Și cum as putea sa le îndepărtez? Ca am încercat tot felul de soluții

| sierra1 a răspuns (pentru Leo16):

Lasă-le, pică singure in timp, riști să zgârii ecranul

| Leo16 explică (pentru sierra1):

Sunt de câteva luni bune pe ecran și tot nu au dispărut

| sierra1 a răspuns:

Ecranul fiind de sticlă, ai putea incerca finuț, cu o lamă de ras