| Nadiaa a întrebat:

Am un Nokia c3 si sunetul e foarte slab in difuzor... abia aud cand vorbesc la telefon. tin sa mentionez ca volumul e la maxim si am desfacut telefonul sa il curat de praf si de geaba. nu stiti ce as putea sa ii fac sau pe la ce setari sa mai umblu fara a.l duce la un servis? funda puppy dog eyes

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"*3370#
Se activeaza EFR-ul, emisie la rata intraga, fapt ce duce la un sunet foarte bun atat la emisie cat si la receptie.
Telefonul se va opri si va reporni cu functia activata. Functia va ramane in memoria telefonului pana la o viitoare tastare a acestui cod.
Cu acest cod imbunatatiti calitatea sunetului, insa bateria se va descarca mai repede." - SURSA :
http://www.etelecom.ro/blog/2010/04/23/coduri-ascunse-nokia/

Toate cele bune.

| Nadiaa explică (pentru bursuc001):

Apelez *3370# si imi spune rezultat necunoscut

| bursuc001 a răspuns (pentru Nadiaa):

Formează "*#3370#", cred că era trecut greşit codul...

SURSA :
http://ro.scribd.com/doc/36476421/Coduri-Secrete-Telefoane-Mobile