| Paraschivstefan10 a întrebat:

Am un S7 Edge si vreau sa filmez sub apa. Stiu, este rezistent la apa, dar ce se intampla dupa ce il scot din apa? Am auzit ca dupa ce il scoti se aude infundat iar dupa cateva ore isi revine. Mai pateste ceva telefonul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand producatorii zic ca un telefon e water proof inseamna ca rezista la un pahar de apa varsat peste el, sau daca il scapi in chiuveta... nu ca pai filma sub apa cu el

| anamariarot a răspuns:

Ai grijă și ține cont de sfaturile lui suntserios, pentru că mulți s-au trezit că nu le-au mai funcționat telefoanele, după ce le-au ținut mult și bine sub apă. Există niște huse speciale, care arată ca niște pungi și cu ajutorul lor ai putea băga telefonul sub apă. Altfel, eu te sfătuiesc să n-o faci.
https://www.okazii.ro/husa-subacvatica-waterproof-transparenta-a183962676

| alex495 a răspuns:

Telefonul are water proof ( il scapi in wc sau intr o baltoaca pe trotuar) nu sa faci tu scufundari cu el... Auzisem ca te poti scufunda pana la 1 m cu el maxim si nu mai mult de 30 de min. Pentru filmat sub apa exista gopro sau alte camere si mai performante si scumpe decat gopro

| Sm0KeD a răspuns:

Intr-adevar se va auzi infundat dar tot ce trebuie sa faci este sa sufli pana iese apa din el. Nu am auzit ca va pati altceva decat sunetul infundat