| RappMusicc a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 si e luat din Orange Barcelona. Cand il pornesc apare Orange. E neverlock si am garantie la Orange. Nu ii pot da update la software. Spune ca actualozarile nu sunt disponibile si ca dispozitivul a fost modificat. Ce e de facut? Nu I-am facut nimic. Nu e rootat.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are cum sa nu fie cu root. A avut el ceva de afiseaza asa. Da-mi mesaj la adresa de fb din profil ca sunt 999 alte intrebari.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Inseamna ca telefonul tau nu poate fi actualizat la o versiune mai noua de software.

| Roxanne0 a răspuns:

Păi dacă e neverlock înseamnă că l-ai luat degeaba, nu o să îți citească cartela.Telefoanele neverlock mereu vor fi ieftine deoarece nu poți face nimic cu ele cum ar veni ok pa.

| hp8510p a răspuns (pentru Roxanne0):

Neverlock inseamna ca nu a fost codat pe o anumita retea!