| 1Q a întrebat:

Am un Samsung galaxy s6 si de la un timp mi se descarca bateria foarte repede adica fara sa fac nimic cu el sta degeaba si se descarca, la inceput nu era asa ma tinea bateria vreo 2 zile, am incercat aplicatii gen baterry doctor dar tot degeaba, daca ma puteti ajuta, FUNDA

3 răspunsuri:
| FallingLeaves a răspuns:

Mai mult ca sigur e un virus. Am patit acelasi lucru cu S5'ul chiar si cu antivirus. Niciun Clean Master/ Battery Doctor nu te va ajuta- am incercat si e inutil si in plus se incingea rau bateria. Eu am transferat toate pozele/documentele importante pe laptop, apoi i-am dat un reset (de soft/din fabrica). Dupa a mers ca nou.
Succes si incearca sa nu descarci tot felul de aplicatii! happy

| Kirschen a răspuns:

Ai prea MULTE aplicații descărcate. Mai dezactiveaza din ele. Și eu am încercat Battery Doctor și nu a dat rezultate.

| GabyDany a răspuns:

Da-i un factory reset (resveniri la setarile din fabrica) ii dai reset pe scurt. Si daca stai si umblii pe telefon cand e la incarcat e grav. Incearca sa-l incarci %100 si sa nu il pui la incarcat pana nu se stinge de tot. Si incarca-l cu incarcatoru' original