| assdss a întrebat:

Salut am o intrebare mi-am cumparat un incarcator de iphone 4 de la Orange, intrebarea mea este afecteaza cu ceva telefonul daca nu este incarcatorul original? sau care este diferenta intre un incarcator original si unul neoriginal? si la incarcare ce e mai important cablul care pleaca de la adaptorul care intra in priza sau adaptorul care intra in priza? dau funda! Ms

Răspuns Câştigător
| yubireeterna a răspuns:

Deci ascultama bine nu fa greseala mare ce am facut eu! am luat incarcator de la Orange nu original din ala ce apesi in parti si il bagi la incarcat si mia stricat mufa de cate ori il bagam la incarcat in loc sa-mi arate bat imi arata un triunghi galben simi zicea ca acest accesoriu nu e acceptat mai bine ia-ti original nu mai incarca cu ala

| assdss explică (pentru yubireeterna):

Faza e ca incarcatorul e exact de iphone nu se deosebeste cu nimic e identic cu cel original si incarca perfect nu imi face nici o problema, dar nah totusi nu e original si de asta intreb

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este de i-phone, merge.

| valentino52 a răspuns:

Daca incarcatorul nu e original iti poate afecta in timp bateria, sa te tina mult mai putin. La fel si atunci cand tii telefonul incarcat prea mult si prea des (eu daca eram acasa si aveam 80% il bagam la loc la incarcat sa am 100% cand plec de acasa).