| FazekasErvin a întrebat:

Am un telefon Orange Dive 70 si vreau sa stiu cat ar drebui sa il las la incarcat deoarete cand l-am primit am introdus bateria in el era pe jumatate incarcata si m-a tinut mai mult decat ma tine acum cand il incarc acasa desi imi arata ca e 100% cat ar trebui sa il las la incarcat?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut FazekasErvin,

Este recomandat in cazul telefoanelor din generatia noua, ce nu necesita formatarea bateriei sa fie lasate la incarcat pana la 100%. Telefoanele cu sistem de operare Android notifica utilizatorul la atingerea pragului de 100%.

Daca observi ca tine anormal de putin bateria, iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si garantia in Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

1 răspuns:
| Bianca_Bia_1995_NdP2 a răspuns:

Normal cand il primesti trebuie sa fie
100% incarcat si dupa aceia cam 3 zile trebuie sa-l lasi sa se incarce pana la gata si cand imbli pe el trebuie sa imbli pana cand se gata bateria si apoi iar il pui la incarcat pana la 100%